STANISLAV CYPRCH


Spevák a multiinštrumentalista pestuje svoj podmanivý hlas od čias, keď sa učil hovoriť. K hudbe ho priviedli rodičia, ktorí sa preslávili nielen na domácej scéne, ale aj za hranicami Česko-slovenska.  

Stanislav Cyprich
Stanislav Cyprich

UMENIE ZDEDIL PO RODIČOCH

Stanislav Cyprich (1968) patrí k tým spevákom s originálnym hlasom, ktorých si ľahko zapamätáte. Muzikantské cítenie a charizmu buduje od útleho detstva. Počas svojej kariéry absolvoval nespočetné množstvo hudobných vystúpení a koncertov doma aj v zahraničí. Napísal, skomponoval a naspieval vyše 50 piesní! Na konte má 4 CD platne. Skúsený hudobník okrem iného spolupracoval s Henry Tóthom, Vašom Patejdlom, Andrejom Turokom, Karolom Vágnerom a orchestrom Gustáva Broma.   

V súčasnosti sa venuje práci v základnej umeleckej škole a dokončil práce a nahrávanie v GMP Record na v poradí 4. CD. Nájdete na ňom niekoľko noviniek, ktoré si získajú vaše srdce. Medzi nimi je pieseň "V láske sme voľní", ktorú naspieval s českou speváčkou Kamilou Hübsch. Pieseň bude mať svoju premiéru  na krste nového albumu "Nie som sám s tebou" v piatok 3. mája 2019 v Dome kultúry Čadca.